11. Światowy Kongres Innowacji w Edukacji (World Innovation Summit for Education - WISE)

W dniach 27-29 listopada 2023 r. delegacja z Polski w osobie dr hab. prof. IBE Małgorzaty Gruchoła – Kierownika Zakładu Edukacji Medialnej i Sztucznej Inteligencji oraz Michała Malinowskiego – dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, uczestniczyła - na zaproszenie organizatorów -  w 11. Światowym Kongresie Innowacji w Edukacji (World Innovation Summit for Education - WISE), który odbył się Katarskim Narodowym Centrum Kongresowym w Dosze. Tematem przewodnim wydarzenia była „Płynność twórcza: rozkwit człowieka w epoce sztucznej inteligencji”.

Pojawienie się sztucznej inteligencji podważa nasze tradycyjne rozumienie kreatywności i rodzi pytania o przyszłość edukacji. W tym kontekście uczestnicy WISE dyskutowali nad zmieniającym się krajobrazem edukacyjnym, w tym na znaczeniu umiejętności informatycznych, obietnicy spersonalizowanego uczenia się dla wszystkich, nowym podejściu pedagogicznym zintegrowanym ze sztuczną inteligencją, które zwiększają kreatywny potencjał uczniów i nauczycieli oraz nad projektowaniem, rozpowszechnianiem i wdrażaniem nowych technologii w edukacji na całym świecie.

Podczas kongresu prof. Małgorzata Gruchoła oraz Michał Malinowski mieli zaszczyt prowadzić inspirujące warsztaty, skierowane zarówno do katarskich uczniów, jak i uczestników samej konferencji. Warsztaty te stanowiły praktyczne wprowadzenie w Metodę Poszerzonej Kreatywności, prezentując jednocześnie potencjał Klocków Myślenia Kreatywnego MuBaBaO. Reakcja zarówno ze strony organizatorów, jak i uczestników konferencji, była niezwykle pozytywna, co sugeruje ogromne zainteresowanie oraz entuzjazm wokół prezentowanej metody. Istnieje realna szansa, że ta pozytywna reakcja przyczyni się do nawiązania owocnej współpracy na międzynarodowym poziomie. Organizatorzy kongresu wyrazili zainteresowanie dalszą współpracą, co stwarza obiecujące perspektywy na przyszłe projekty edukacyjne, wspierane przez innowacyjne podejście Profesor Małgorzaty Gruchoły oraz Michała Malinowskiego.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie World Innovation Summit for Education - WISE.

Katar - Doha (28-29.11.2023)

Galeria zdjęć z kongresu