Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_MEMORY] Insufficient memory to carry out an operation on root/images/kongres/Kongres Edukacji Klasycznej_2.jpg, an approximate 72000000 bytes required, 127926272 bytes available. (Not all available memory can be consumed in order to ensure safe operations.)

Za nami III Kongres Edukacji Klasycznej

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się III Kongres Edukacji Klasycznej. Organizatorami wydarzenia byli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Badań Edukacyjnych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Akademia Zamojska.

W III Kongresie Edukacji Klasycznej uczestniczyła Dyrekcja Instytutu Badań Edukacyjnych, członkowie RN IBE, zaproszeni prelegenci, dyrektorzy szkół, nauczyciele przedmiotów humanistycznych, edukatorzy i konsultanci. Oprawę artystyczną stanowił koncert fortepianowy w interpretacji prof. Piotra Szychowskiego. Podczas Kongresu z wykładami wystąpili:

• prof. Grzegorz Kucharczyk - "Christianitas a edukacja współczesna"
  • prof. Paweł Skrzydlewski - "Naturalne kręgi wychowania człowieka"
  • prof. Artur Mamcarz-Plisiecki - "Retoryka w szkole wobec edukacji klasycznej"
  • Radosław Brzózka - "Edukacja klasyczna w strategii edukacyjnej Ministra Przemysława Czarnka"
  • prof. Paweł Gondek - "Czerpiąc z dziedzictwa edukacji klasycznej. Konkursy retoryczne i projekt Współczesne problemy wychowania"
  • dr Paweł Milcarek - "Czym jest Kanon Autorów i jak z nim być dziś na co dzień?"
  • Andrzej Hołowiński - "Powrót do ogrodu. Nauczanie kultury klasycznej w polskiej szkole"

Podczas Kongresu odbyła się również dyskusja panelowa "Edukacja klasyczna – szanse, potrzeby, możliwości realizacji", w którym uczestniczyli: dr Artur Górecki, Dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego i Podstaw Programowych MEiN; prof. Włodzimierz Dłubacz Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II oraz o. prof. Zdzisław Klafka Rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zwieńczeniem III Kongresu Edukacji Klasycznej było zwiedzanie wystawy "Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu".

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z III Kongresu Edukacji Klasycznej.

{gallery}kongres{/gallery}