SIRIUS 2.0: pandemia i edukacja uczniów ze środowsik defaworyzowanych

Wypełnij ankietę i wesprzyj międzynarodowe badanie dotyczące wyzwań przed którymi stają nauczyciele w czasie pandemii koronawirusa. Badanie prowadzone jest w ramach działań europejskiej sieci polityk publicznych w zakresie kształcenia migrantów – SIRIUS 2.0.

Badanie ma pokazać w jaki sposób pandemia wpływa na edukację uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz uczniów ze środowisk defaworyzowanych. Wyniki badania zostaną wykorzystane do kolejnej edycji raportu Sirius Watch.

Badanie jest prowadzone zarówno wśród nauczycieli edukacji przedszkolnej, jak i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Czas potrzebny na wypełnienie ankiety, dostępnej jedynie w języku angielskim, to ok. 15 minut.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Ankietę można wypełnić do 15 września br.

Wszelkich informacji na temat badania udzielają eksperci litewskiej organizację PPMI, odpowiedzialnej za realizację tego przedsięwzięcia: Justinas Didika Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Cosmin Nada Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

SIRIUS 2.0

SIRIUS to europejska sieć organizacji i instytucji zajmujących się tematyką kształcenia migrantów. Jej celem jest wsparcie rozwoju edukacji cudzoziemców w krajach członkowskich UE poprzez działania badawcze, wymianę doświadczeń oraz wspólne zaangażowanie w wypracowanie i wdrażanie nowych rozwiązań.

Sieć ma charakter interdyscyplinarny – łączy badaczy, osoby tworzące polityki publiczne, a także praktyków działających w obszarze edukacji migrantów, jak również samych migrantów i uchodźców. Od końca 2017 roku członkowie sieci realizują finansowany z funduszy Komisji Europejskiej projekt o nazwie SIRIUS 2.0.

Instytut Badań Edukacyjnych jest członkiem sieci, a także partnerem projektu.

Więcej o projekcie i działaniach sieci można przeczytać na stronie: www.sirius-migrationeducation.org.