Ukazał się kolejny numer Edukacji Biologicznej i Środowiskowej

Kontrowersje wokół energetyki wiatrowej, wyniki badania dotyczącego błędnych przekonań w edukacji przyrodniczej, konspekt zajęć z biologii i zaproszenie na Noc Biologów 2020 – to wszystko w najnowszym numerze Edukacji Biologicznej i Środowiskowej.

Kwartalnik naukowy Edukacja Biologiczna i Środowiskowa jest adresowany przede wszystkim do nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Proponujemy go również uczniom i studentom, którzy pragną rozszerzyć swoją wiedzę, a także naukowcom zaangażowanym w ulepszanie dydaktyki przedmiotów przyrodniczych w szkole.

Spis treści:

• Dorota Dwużnik, Anna Bajer, Nie tylko pies zły, gdy gryzą go pchły
  • Joanna Marć-Pieńkowska, Kontrowersje wokół energetyki wiatrowej
  • Izabela Jaszczuk, Marcin M. Chrzanowski, Aleksandra Zarzycka, Joanna Lilpop, Wątpliwe zmiany klimatu i straszny wilk, czyli błędne przekonania w edukacji przyrodniczej
  • Kinga Wierzbicka, Organy roślinne – zajęcia z biologii
  • IX Noc Biologów 2020

Kwartalnik jest publikowany w wolnym dostępnie (Open Access).

Więcej informacji oraz najnowszy numer czasopisma na stronie Edukacji Biologicznej i Środowiskowej